Tango kursuna başlamak istiyorum ama partnerim yok. Bu durumda ne yapabilirim?
Tangoya başlamanız için partnerinizin olması zorunlu değildir. Hatta genellikle derslerimize gelenler partnersiz gelmektedir. Ders süresince herkes partner değiştirerek farklı kişilerle çalışma imkanı elde eder. Derslerimizde asistanlarımız ve diğer öğrenciler sizlere partnerlik yapacaktır.
 
 
Tangoya başlamak istiyorum ama ben yaşlıyım, benimle dalga geçerler mi?
Dans kursumuzda 7’den 70’e her yaşta öğrenci bulunmaktadır. Tangonun yaşı ve kriteri yoktur. Her yaşa hitap eden evrensel ve asil bir danstır.
 
 
Daha önce hiç dans etmedim, ya yapamazsam?
Arjantin Tango öğrenmek için daha önce dans etmiş olmanız gerekmiyor. Sınıflarımızda herkes sizinle aynı seviyede olacağı için bu durum sizin için sıkıntı yaratmayacaktır. Aksine sıfırdan öğrenmek her zaman daha iyidir.
 
 
Yetenekli olduğumu düşünmüyorum :/
Yetenek  tango öğrenmek için şart değildir. Yürüyebilen herkes tango yapabilir.
 
Tango dersine gelirken kıyafet ve ayakkabı zorunlu mudur?
Başlangıçta herhangi bir zorunluluk bulunmamakla beraber, ileride bir tango ayakkabısı edinmeniz için eğitmenlerimiz size yardımcı olacaktır. Derslere gelirken rahat kıyafetler ve ayakkabılar giymeniz hareket kısıtlaması olmaması açısından önerilir.
 
 
Kursa başladıktan ne kadar sonra tangoyu öğrenirim?
Tango öğrenmenin sınırı, süresi ve sonu yoktur. Tango daima gelişime açık bir danstır. En uzman ve dünya çapındaki eğitmenler ve maestrolar bile hala eğitim almaktadırlar. Kursa başladığınız ikinci dersinizden itibaren dans etmeye başlıyorsunuz. Temelleri atılan bu binayı ne hızla inşa edeceğiniz ise sizin çalışma azminizin göstereceği bir durumdur.
 
 
“Dans etmek erkeklere uygun değildir. Kıvırarak dans etmek istemiyorum 🙂 “
Arjantin Tango dansı asil ve maço bir danstır. Tango’da “kıvırmak” gibi figürler yoktur.
 
 
Eşim / Partnerimle birlikte Tangoya başlamak istiyorum ama derste sadece onunla dans etmek istiyorum. Bu mümkün müdür?
Evet mümkündür ve biz sizlere bu konuda saygı duyarız. Ancak Arjantin Tango sosyal bir danstır ve farklı partnerler ile dans ederek kendinizi daha iyi geliştirebilirsiniz. Yine de sizin isteğinize kalmış bir durum ve karardır.
 
 
Dersler haftada kaç gün yapılmaktadır?
Derslerimiz haftada 1 gün 1 saat 30 dakika yapılmaktadır. Ayrıca 3 buçuk saat de pratik yapma olanağınız vardır.
 
 

Tango Pratiği nedir?

Derste öğrendiklerinizi farklı partnerler ile uygulayıp, çalışma imkanı bulacağınız saatlerdir. Tango Love İstanbul dans okulumuzun pratikleri “Practica Love” adı altında Pazar günleri 19:00 – 22:30 saatleri arasında gerçekleşmektedir. Bu saatler arasında sorularınızı uzman eğitmenlerimize sorabilirsiniz. Pratiklere katılmak tangonuzu daha hızlı geliştirmenizi sağlayacaktır.

Ders ücretleriniz ne kadar ?
Ücretlerimizle ilgili detaylı bilgiyi 0539 873 99 49 bizi arayarak ya da Whatsapp hattımızdan alabilirsiniz.