tango ayakkabısı
Tango Kursu

Tango Ayakkabısı : Tango dansını öğrenmeye başlamadan önce bilinmelidir ki önemli noktalardan birisi doğru ayakkabıya sahip olmaktır. Tango figürleri yoğunlukla ayak kullanımı içerdiğinden dolayı hem ayağınızın rahatlığı, hem de hareketleri kolaylıkla yapabilmeniz için bir dans ayakkabısına sahip olmalısınız. Ancak bilinmelidir ki her dans ayakkabısı tangoya uygun değildir.

Tango ve latin dansları farklı ayakkabı yapılarına sahiptir. Latin danslarında genellikle daha kalın ve şişe modeli topuk kullanılırken, tango ayakkabısında ince ve daha yüksek topuk kullanılmaktadır. Ayrıca latin danslarında kullanılan tabanlar genellikle çok yumuşak süettir, tangoda çoğunlukla kösele taban kullanılır, taban aşırı yumuşak değildir. Ayakkabı modelleri bakımından da tango ve diğer dansların ayakkabıları birbirinden farklıdır. Ayakkabı almaya karar verdiyseniz bize danışabilirsiniz, böylelikle doğru ayakkabıyı seçmenize yardımcı olmaktayız.

Son yüzyılda tüm dünyada popüler olan Arjantin Tango dansını öğrenmek için en doğru adrestesiniz. Türkiye’nin en çok tercih edilen Tango Kursu Tango Love İstanbul kaliteli eğitim anlayışı sayesinde birçok tango dansçısı ve öğrenci yetiştirmiştir. Tango Love İstanbul Tango Kursu olarak profesyonel eğitmen kadromuzla Arjantin Tango eğitimi vermekteyiz.

Tango dansını; alanında uzman, Gençlik ve Spor Bakanlığı & Türkiye Dans Sporları Federasyonu’ndan sertifikalı ve deneyimli eğitmen ve antrenörler ile öğrenmek için 0539 873 99 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Tango kursumuza farklı seviyelerden katılım gösterebilirsiniz. Başlangıç Seviye Tango, Orta Seviye Tango, İleri Seviye Tango Derslerimiz halen devam etmektedir. İsterseniz grup derslerimize katılabilirsiniz, isterseniz özel ders alabilirsiniz. Aynı zamanda tango düğün dansı koreografi çalışmaları da yapmaktayız. Yeni açılacak sınıflarımıza kayıt olmak için bizi arayabilirsiniz; 0539 873 99 49

Eğitimlerimiz spesifik bir müfredat üzerinden ilerlemektedir. Derslerimizde dans pratiği üzerinde durmamızın yanısıra teknik, eğitsel, kültürel, müzikalite konuları da işlenmektedir. Arjantin Tango dansını tüm yönleriyle tanıyıp, öğrenmenizi hedeflemekteyiz.

Arjantin Tango Kursları nda katılım için partner zorunluluğu yoktur. Derslerimizde diğer tüm öğrencilerin yanısıra deneyimli asistanlarımızla dans ederek daha kısa bir sürede dansınızı geliştirebilirsiniz.

Tango Kursumuzun ücretleri piyasaya göre oldukça uygun fiyatlandırmaya sahiptir. Üniversite öğrencileri ve partnerli katılım için ekstra indirimlerimiz mevcuttur. Fiyatlarımızla ilgili bilgi almak ve önkayıt yaptırmak için 0539 873 99 49 bizi arayabilirsiniz.

TangoLove İstanbul dans okulunda her hafta Milonga (Tango Gecesi), Tango Dans Pratikleri ve Tango Workshopları düzenlenmektedir. Tango Dans Pratiklerimiz “practicaLove” her Pazar 18:00 – 21:00 saatleri arasında düzenlenmektedir.

TangoLove İstanbul Dans Kursu 200 metre kare dans okulu içerisinde yer almaktadır. Okulumuzun içerisinde 2 adet dans stüdyosu, 2 adet soyunma odası, balkon, mutfak-bar, 2 adet lavabo ve ofis bulunmaktadır. Dans derslerimizi yaptığımız sınıflarımız dans için özel olarak yaptırılan profesyonel masif parke ile döşenmiştir. Dans okulumuz siz dansseverler ve dansçılar için en uygun şekilde dekore edilmiştir.

Tango kursumuz ve derslerimiz için sizleri İstanbul’un en iyi dans stüdyosu Tango Love İstanbul‘a bekliyoruz. Tango Ayakkabısı ve Tango Dersleri ile ilgili merak ettiğiniz her şey için bizimle iletişime geçebilirsiniz.